Czy zdalne odcięcie zapłonu jest legalne?
Na początku należy rozwiać mity dotyczące bezpieczeństwa i przepisów dotyczących zdalnego odcięcia zapłonu:
- Unieruchomienie silnika, bo tym realnie jest blokada zapłonu, następuje wyłącznie podczas postoju, tak by uniknąć sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu na drodze
- Korzystanie z systemu GPS z odcięciem zapłonu jest w pełni legalne i zgodne z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej. Zainstalowane zabezpieczenia potwierdzone jest odpowiednim dokumentem, który następnie należy przesłać firmie ubezpieczeniowej
Zwiększ bezpieczeństwo swoich pojazdów
Zdalne odcięcie zapłonu jest używane w pojazdach prywatnych, ale zastosowanie ma również przy małych i dużych flotach oraz… wypożyczalniach pojazdów – sprawdzi się ona w sytuacji, gdy klienci nie zapłacili za wynajem lub nie oddali pojazdu na czas określony w umowie.
Wyłącznie zapłonu może być używane również w momencie zauważenie nadużyć ze strony pracowników lub jako konsekwencja poważnych zaniedbań pracownika.
Urządzenia telematyczne działające w oparciu o system GPS dają właścicielowi pojazdów całkowitą kontrolę nad poszczególnymi samochodami i otwierają zupełnie nowe możliwości w zakresie ochrony przed kradzieżą. Urządzenia, które posiadamy w ofercie pozwalają na wyłączenie obwodów lub zakłócenie sygnału, niezależnie od lokalizacji pojazdu, pozwalając jednocześnie na wysłanie powiadomienia o niepożądanym zdarzeniu.
Sposoby na zdalne odcięcie zapłonu
GPS Guardian posiada w swojej ofercie dwa sposoby na zdalne wyłączenie zapłonu:
- GPS z odcięciem zapłonu – które całkowicie blokuje rozruch pojazdu
- System IGLA 231 CAN Immobilizer – uniemożliwia kradzież samochodów wyposażonych w bezkluczykowy dostęp keyless
Choć sposobów jest więcej, te dwa uznaliśmy za najlepsze, ponieważ są najmniej inwazyjne (nie kolidują z gwarancją na samochód) oraz bardzo skuteczne.
Urządzenia są dostępne zarówno dla nowych jak i obecnych klientów, zachęcamy do kontaktu – dopasujemy ofertę do Państwa potrzeb!