Monitoring GPS Warszawa

Warszawa jest pierwszy miastem w Polsce, gdzie wdrożone zostało Google Transit. Teraz stolica jest jednym z pośród 2800 miast, gdzie możliwe będzie planowanie swojej podróży za pomocą popularnej wyszukiwarki amerykańskiej firmy. Planowanie obejmuje całą warszawską komunikację miejską, konkretnie autobusy, tramwaje, metro oraz szybką kolej miejską oraz warszawskie koleje drogowe. Co jednak w momencie, kiedy użytkownik potrzebowałby sprawdzić rzeczywistą pozycję oczekiwanego pojazdu? Na monitoring GPS masowej komunikacji miejskiej przyjdzie mieszkańcom stolicy jeszcze trochę poczekać.

Zdjęcie retro - Monitoring GPS w Warszawie

Nadajniki GPS nadające w czasie rzeczywistym po raz pierwszy zostały zainstalowane w Gdańskich autobusach i tramwajach. Od momentu wdrożenia mieszkańcy otrzymali do dyspozycji system, na którym możliwe jest wyświetlenie pojazdu dowolnej linii, kierunku w którym zmierza, czy nawet zbliżoną godzinę przyjazdu w wybrane miejsce docelowe. Wszystko to z poziomu telefonu komórkowego z zainstalowaną aplikacją. Powracając jednak do tematu monitoringu GPS warszawa, niezwykle ciekawe jest to, czy urzędnicy wybierający system lokalizacji GPS kierowali się również kwestiami finansowymi, czyli  obniżeniem kosztów za spalanie paliwa oraz optymalizacją efektywności.

Monitoring GPS warszawskiej komunikacji miejskiej

Według ujawnionych danych przez Warszawski ZTM, po stolicy kursuje ponad 1800 autobusów marki Solaris Urbino 18 spalających ok 45 litrów na 100 km. Od kierowcy zależne jest jednak to, o ile rzeczywiste spalanie będzie wyższe od tego podawanego od producenta. Zazwyczaj te dane oscylują ok. 3-7 litrów więcej na 100km. Instalacja monitoringu GPS z kontrolą spalania paliwa umożliwia zredukowanie średnio od 10-15%, co w przypadku eksploatacji na masową skalę przełoży się na ogromne oszczędności. To jednak nie wszystko, monitoring GPS to także kontrola eksploatacji. Czyli miasto inwestując w bardziej rozbudowany system może kontrolować rzeczywisty stan pojazdów oraz może przewidzieć zbliżającą się awarię, np. po nierównych obrotach silnika pobranych z szyny CAN. Reasumując, monitoring GPS w Warszawskiej komunikacji to rzecz nieunikniona. Warto jednak zastanowić się nad tym, aby objęła one szersze spektrum zastosowania z uwzględnieniem wymienionych czynników.

Zadbaj o wydajność floty

Monitoring GPS jest narzędziem dostępnym dla każdego, jednakże nie każdy jest w stanie wykorzystać jego pełen potencjał. Platforma GPS Guardian umożliwi Ci namierzenie problemów i zoptymalizowanie funkcjonowania floty, a nawet całej firmy; jeżeli wdrożenie uwzględni również czynności administracyjne. Oferowany przez nas system monitoringu pojazdów za pomocą satelity GPS oparty jest na lokalizatorze GPS Logistic PRO.

Wyślij zapytanie 

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.